@Alarko-Carrier Küresel İklim Farkındalık Kampanyası

Alarko-Carrier Küresel İklim Farkındalık Kampanyası

CLİENT:ALARKO-CARRIER     WEBSİTE:ALARKO-CARRIER.COM.TR     DATE:30 July 2018     SERVİCES:DIGITAL PROJECT

Alarko Carrier 2014 yılından itibaren her yıl düzenlediği "Küresel İklim Değişikliği" yarışmasına yeni bir soluk getirmek ve amaçladığı küresel iklim farkındalığını, bilincini her kesimde artırmak istiyordu.

Bize düşense sosyal medya becerilerimizi küresel çapta bir iş için devreye sokmaktı. Sonuçta bu küresel bir meseleydi ve kayıtsız kalamazdık. Bu yüzden bu projeye gönlümüzü verdik.

Strateji

Katılımı ve görünürlüğü artırmak için tek bir mecraya bağlı kalmak bizi kısıtlıyordu. Biz de doğadan ilham aldık ve taptaze bir fikirin tohumlarını attık.

Fotoğrafların herkes tarafından oylanması ve katılımcıların interaktif hale gelmesi için kullanıcılardan temaya uygun fotoğrafları #küreseliklim hashtag’i ile @alarkocarrier’ı etiketleyip paylaşmalarını istedik. Doğaya gösterdiğimiz özeni ve hassasiyeti, projemizi hayata geçirirken de gösterdik. Böylece projemiz, ilk filizlerini vermeye başladı.

Ne Yaptık?

Bilişim ve doğayı harmanlayıp üzerine yaratıcılığımızı ekleyip bir mikrosite oluşturduk. Twitter ve Instagram üzerinden paylaşılan temaya uygun her fotoğrafı panelimize ekleyip halk oylamasına açtık.

Bunu çok iyi yapmış olacağız ki mikrositemiz temamızla uyumlu olarak "organik" bir biçimde yayıldı.

Kısaca Alarko’yla sosyal medyada "Kök saldık!”

Nereye Ulaştık?

Fenomen elçimiz @ahmet.erdem ile Instagram üzerinden yarışmanın daha geniş bir kitleye duyurulmasını sağladık.

Ahmet Erdem’in gönderilerinden toplam;
1.870.731 erişim yarışma paylaşımları,
156.335 görüntülenme hikaye paylaşımları değerlerine ulaşıldı. Böylece birçok Influencer’a da organik yoldan ulaşmış olduk.

Twitter ve Instagram'dan toplam;
45 gün süren yarışma yapıldı.
2.765 fotoğraf ile yarışmaya katılım sağlandı.
14.578 tekil ziyaretçi yarışma panelini ziyaret etti. 5.709 kişi ilk 50 fotoğraf için oy kullandı.


Notice: unserialize(): Error at offset 0 of 1 bytes in /home/goodadlab.com/public_html/gadlab-c/plugins/counter-number-showcase/templates/content.php on line 7

Notice: unserialize(): Error at offset 0 of 1 bytes in /home/goodadlab.com/public_html/gadlab-c/plugins/counter-number-showcase/templates/content.php on line 21

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/goodadlab.com/public_html/gadlab-c/plugins/counter-number-showcase/templates/designs/index.php on line 5
Scroll to top