@istanbul Post Promotion Takipçi Kazanımı Kampanyası

@istanbul Post Promotion Takipçi Kazanımı Kampanyası

Instagram platformunda İstanbul şehrini tanıtan en uzun soluklu ve en çok takipçili hesabı @istanbul, İstanbul’un güzelliklerini daha fazla kişiye göstermek istedi. Biz de bu güzellikleri daha fazla kişiye ulaştırmanın gururuna ortak olduk!

Ne Yaptık?

11 Temmuz 2019-23 Ağustos 2019 arasında takipçi kazandırma amacıyla farklı hedef kitleleri olan reklamlardan oluşan Post Promotion Kampanyası gerçekleştirdik.

Bu post promotion kampanyasının tamamı Instagram’ın kendi reklam arayüzü üzerinden gerçekleştirildi. Toplamda 7 ayrı gönderi için 6 farklı hedef kitle belirlendi.

Arapça, Fransızca, İspanyolca ve Rusça dillerinde hazırlanan gönderiler için bu dillerin konuşulduğu ülkeler hedeflendi.

İngilizce dilinde yapılan post promotion, Türkiye’de oynanan Liverpool vs Chelsea futbol karşılaşmasına özel olarak hazırlanan bir gönderi ile yalnızca İngiltere hedeflenerek gösterildi.

Türkçe dilinde yapılan 2 post promotionda da yalnızca Türkiye hedeflendi. 
Gönderiler için metin ve görsel seçiminde reklamın hedefleneceği ülkelerdeki kişilerin kültürleri ve İstanbul ile ilgili beğeni ve ilgileri gözetildi.

- Arapça yapılan reklamda Ortaköy Camii görseli,

- Rusça yapılan reklamda Ayasofya görseli,

- İspanyolca yapılan reklamda Boğaz Köprüsü ve Kız Kulesi görseli,

- Fransızca yapılan reklamda Boğaz Köprüsü ve günbatımı görseli, kullanıldı.

Futbol karşılaşmasına özel olarak ve İngilizce yapılan reklamda karşılaşmanın gerçekleştiği Vodafone Arena Stadı’nın Boğaz manzaralı görseli kullanıldı.

Türkçe yapılan çalışmanın birinde Kız Kulesi, diğerinde Boğaz Köprüsü görseli kullanıldı.


Neler Elde Ettik?

Yayın süreleri toplamı 125 gün olan reklam kampanyasında toplamda 607.43 TL harcandı Toplamda 6.060 takipçinin kazanıldığı kampanyada CPF değeri 0,1 TL olarak kaydedildi.
Toplamda,

• 6.060 takipçi,

• 111.300 beğeni

• 911 yorum,

• 7765 kaydetme,

• 21.430 tanıtım tıklaması,

• 33.773 profil ziyareti ile CPE değeri 0,003 TL olarak kaydedildi.

Toplamda, 2.009.445 tekil kullanıcı erişimi elde ettiğimiz kampanyada 3.204.378 gösterim ile CPM değeri 0,19 olarak kaydedildi.
Birincil amacı takipçi kazanımı olan kampanya ile geniş bir hedef kitleye ulaşarak normal değerlerin altında gösterim ve etkileşim değerlerine de ulaşılmış oldu.


Notice: unserialize(): Error at offset 0 of 1 bytes in /home/goodadlab.com/public_html/gadlab-c/plugins/counter-number-showcase/templates/content.php on line 7

Notice: unserialize(): Error at offset 0 of 1 bytes in /home/goodadlab.com/public_html/gadlab-c/plugins/counter-number-showcase/templates/content.php on line 21

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/goodadlab.com/public_html/gadlab-c/plugins/counter-number-showcase/templates/designs/index.php on line 5
Scroll to top