@Turkcell İşaret Dilim Uygulaması Influencer Kampanyası

Turkcell İşaret Dilim Uygulaması

Turkcell İşaret Dilim Uygulaması için güzel bir iş yaptık.

CLİENT:TURKCELL 

Engelli bireyler ile aramızdaki engelleri kaldırmak için farklı birşey yapmak istedik.
Ortaya keyifli bir o kadarda etkili bir iş çıktı.

Turkcell İşaret Dilim Uygulaması için güzel bir iş yaptık. Engelli bireyler ile aramızdaki engelleri kaldırmak için farklı bir şey yapmak istedik. Ortaya keyifli bir o kadarda etkili bir iş çıktı.

Turkcell’in İşaret Dilim Uygulaması için yapılacak, tanıtım filminin, alışıldık sosyal sorumluluk projelerinden farklı bir şekilde anlatılması gerekiyordu. Biz de bu kampanyada, uygulamayı olabildiğince geniş bir kitleye akılda kalıcı ve farklı bir şekilde duyurmak ve uygulamanın indirilmesini sağlamak istedik.

Ne Yaptık?

Biliyoruz ki, kimsenin kimseden ne bir eksiği ne bir fazlası var. Bunu cümle olmaktan çıkaran Turkcell’in İşaret Dilim Uygulaması için 6 fenomenden oluşan bir liste hazırladık. Bu listeyi hazırlarken en dikkat ettiğimiz nokta ise, fenomenlerin gerçekten bu işi severek içinden gelerek yapacak kişiler olmasıydı. Uzun araştırmalar sonucu 6 fenomen ile bir araya geldik. Projeyi anlattığımızda bu iş için istekli ve heyecanlı olduklarını hissettik. Sonrasında bu fenomenleri markamıza sunduk. Markamızın onayından sonra çekim süreci başladı.

Yapacağımız işin içine biraz akılda kalıcılık, biraz eğlence katalım dedik. Sevgimiz ile yoğurduğumuz düşüncelerimiz, Influencer’lar ile uygulamayı anlatma noktasında hemfikir oldu. Böylece hem daha geniş bir kitleye ulaşmış hem de uygulamayı eğlenceli bir şekilde duyurmuş olduk.

Nereye Ulaştık?

Proje sonunda fenomenler ile çekilen uygulamanın tanıtım filmi ilk aşamada 9 milyon 502 bin kişiye erişti.

Bu kadar mı? Tabi ki değil! Binlerce sosyal medya kullanıcısı bu güzel iş karşısında kayıtsız kalamadı ve tanıtım videosunu kendi hesaplarından paylaştılar. Aradaki engelleri kaldırmak adına ortaya çok güzel bir iş çıktı.


Notice: unserialize(): Error at offset 0 of 1 bytes in /home/goodadlab.com/public_html/gadlab-c/plugins/counter-number-showcase/templates/content.php on line 7

Notice: unserialize(): Error at offset 0 of 1 bytes in /home/goodadlab.com/public_html/gadlab-c/plugins/counter-number-showcase/templates/content.php on line 21

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/goodadlab.com/public_html/gadlab-c/plugins/counter-number-showcase/templates/designs/index.php on line 5
Scroll to top